Zabiegi na dłonie

MANICURE KLASYCZNY

Tradycyjny zabieg pielęgnacyjny paznokci. Efektem dobrze wykonanego manicure klasycznego powinno być skrócenie i opiłowanie paznokci z nadaniem im odpowiedniego kształtu oraz usunięcie skórek wokół wału paznokciowego, a przede wszystkim zadowolenie Klientki. Każdy z tych etapów wymaga niezmiernej dokładności i delikatności oraz zastosowania odpowiedniej techniki pracy. Zabieg obejmuje: skrócenie paznokci, nadanie im odpowiedniego kształtu, odsunięcie skórek lub wycięcie za pomocą cążek, wypolerowanie, wmasowanie oliwki, odtłuszczenie za pomocą irchy oraz pokrycie paznokci odżywką lub kolorowym lakierem oraz nałożenie odżywczego kremu do rąk, który ma na celu wygładzenie i zmiękczenie skóry dłoni. W naszym Salonie jest możliwość wysuszenia paznokci w profesjonalnej suszarce, specjalnie przeznaczonej do tego celu, zapewniającej długotrwały efekt przez kilkanaście dni.

MANICURE FRANCUSKI

Klasyczny zabieg przeznaczony dla kobiet, które chcą, aby ich dłonie zawsze wyglądały elegancko, lekko i świeżo, oraz które cenią sobie klasyczny wygląd. Takie paznokcie z pewnością przykuwają uwagę. Mimo, że ostatnio nie jest już tak modny jak kilka lat temu, to jego uniwersalność i ponadczasowa elegancja wygrywa ze zmieniającymi się trendami. Charakterystycznym i rozpoznawalnym znakiem dla tego typu zdobienia płytki paznokcia jest biała końcówka i cienisty kolor (beżowy, róż) paznokcia. Technika lakierowania paznokci polega na pokrywaniu paznokci jasną, pastelową lub mleczną emalią i wybielaniu ich końcówek. Obecnie stosuje się różne “wariacje” w zdobieniu końcówki paznokcia tzn. różnymi innymi kolorami np. odcieniami brązu, czerni i bieli i innych. Warto zauważyć, że wiele kobiet, pomimo tak obszernej palety możliwości, nadal traktuje manicure francuski jako kanon w stylistyce dłoni.

MANICURE HYBRYDOWY

Zabieg jest jednym z najnowszych trendów w stylizacji paznokci. Skierowany jest przede wszystkim do kobiet nieprzepadających za manicure żelowym, akrylowym, ale chcącymi posiadać piękne i trwałe paznokcie. Manicure ten nie różni się schematem od podstawowego manicure z pomalowaniem paznokci lakierem. Lakier zastąpiony został emalią hybrydową, którą utwardza się światłem UV lub LED. Po utwardzeniu paznokcie stają się twarde, mocne, a co najważniejsze wyglądają bardzo naturalnie i mają świetny połysk. Jedną z najważniejszych zalet manicure hybrydowego jest długotrwały efekt utrzymujący się nawet do 3 tygodni, szybkie schnięcie lakieru poprzez utwardzenie – nie trzeba suszyć paznokci jak w przypadku manicure klasycznego z użyciem zwykłego lakieru. Manicure hybrydowy likwiduje problem nieestetycznego odpryskiwania lakieru na paznokciach dłoni i stóp.

MANICURE ODŻYWCZY MASEŁKIEM SHEA

Zabieg polega na wcieraniu masła Shea w przygotowaną, czystą płytkę paznokcia za pomocą polerki. Zabieg Manicure Shea przyśpiesza proces wzrostu paznokci, wybiela wolny brzeg paznokcia, odbudowuje i odżywia. Już po kilku dniach po aplikacji widać pierwsze efekty, natomiast po tygodniu płytka staje się gładsza i twardsza. Zabieg Manicure Shea sprawdzi się po zdjęciu hybrydy, a także odżywi paznokcie po zdjęciu akrylu lub żelu.

PARAFINA NA DŁONIE

Zabieg pomaga wzmocnić ochronną warstwę hydrolipidową skóry, na dłużej utrzymać efekt nawilżenia i zapobiec jej wysuszaniu. Gorące kąpiele i okłady parafinowe są od lat stosowane w zapaleniach i bólach stawów. Przed nałożeniem parafiny dezynfekujemy dłonie Klientki, robimy peeling, myjemy i nakładamy specjalne mleczko witaminowe. Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz. Założenie parafiny sprawia, że znikają drobne zmarszczki, przebarwienia, a skóra jest idealnie nawilżona i gładka w dotyku. W naszym gabinecie proponujemy parafinę czekoladową, która może stanowić odrębny zabieg lub dopełnienie ekskluzywnego zabiegu czekoladowego spa na dłonie. W przypadku parafiny na stopy rozgrzewa ona i rozluźnia napięte mięśnie, zaś niesamowita woń wprowadza nas w nastrój relaksu. Zalecane jest zrobienie wcześniej pedicure.

PAZNOKCIE ŻELOWE

Metoda żelowa pozwala na przedłużenie paznokci na tipsie bądź pokrycie naturalnej płytki w taki sposób, aby wyglądały na naturalnie. Zabieg wykonywany jest techniką nakładania masy żelowej na naturalna płytkę bądź tipsa zamiast lakieru. W przeciwieństwie do akrylowych paznokci są bardziej estetyczne i wglądają bardziej naturalnie. Manicure żelowy jest często wybierany przez Panie, gdyż w odróżnieniu od tipsów akrylowych, żel jest bezwonny i nie wytwarza specyficznego zapachu. Dodatkowo żel zwykle wygląda bardziej naturalnie, nie wymaga polerowania. Paznokcie lśnią i nie wymagają dodatkowego suszenia, gdyż masa zastyga pod wpływem światła ultrafioletowego. Żel jest trwały i łatwo przylega do paznokci.

Instagram